Ağ Çözümleri

Büyüyen dünya ile beraber teknolojinin gelişmesi, network alt yapılarında da değişiklik gerektirmektedir. Büyüyen bir şirketin kablo altyapısından, ağ cihazlarının gelişimine kadar önem arzeden ihtiyaçlar oluşmaktadır. Bu kapsamda Survivor Bilgi Sistemleri Ltd.Şti. sizin ihtiyaçlarınızı belirleyerek, minimum maliyet ve maksimum performans ile hizmet sunmaktadır.

Survivor Ağ Çözümleri

UZMAN KADRO İLE YAPISAL KABLOLAMALAR İÇİN ÇÖZÜM VE HİZMET ÜRETMEKTEYİZ.

Survivor Bilgi Sistemleri Ltd.Şti. sizinle birlikte ağ çözümlerini geliştirmekte ve donanımsal ihtiyacı karşılamaktadır. Ağ çözümleri için uzman mühendis kadromuz ile sadece proje yapmak değil, proje geliştirerek siz değerli müşterilerimizi geleceğe hazırlamaktadır.

Yerel Alan Ağı (LAN)

Kurumsal yapılarda, teknolojinin gelişmesi ile birlikte, farklı teknolojiler kullanılmaya başlamıştır. Güvenlik ihtiyacı ve bu yapıların yönetiminin kolaylaştırılması ihtiyacı giderek artmıştır.

Müşterilerimizin, ağ topolojilerini analiz ederek nework performansını, ağ güvenliğini sağlamak adına yerel ağ tasarımını gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda network danışmanlığı, kurulum/yapılandırma, bakım ve onarım hizmetleri ile Survivor Bilgi Sistemleri Ltd.Şti. size hizmet sağlamaktadır. Bu hizmetleri sağlarken ise ürün bağımsız çalışabilmekteyiz.

Ağ güvenliğini kimlik doğrulama teknolojilerini ağınıza ekleyerek bu alanda güvenliği sağlayacak projeler geliştirmekte ve uygulamaktadır.

Kablosuz Yerel Alan Ağı (WLAN)

Kurumsal yapıların vazgeçilmezi kablosuz ağ teknolojileridir. Güvenlik zafiyetinin ise en çok yaşandığı teknolojilerdir. Survivor Bilgi Sistemleri Ltd.Şti. Güvenlik zafiyetlerini ortadan kaldırarak, ürün bağımsız olarak müşterilerimize kablosuz ağ tasarımlarını yaparak, uygular. Anlaşmalar doğrultusunda ya da proje kapsamında kimlik doğrulama teknolojileri ile kablosuz güvenliği de sağlamaktadır.

Network Görüntüleme ve Raporlama

Network yapıları geliştikçe ve büyüdükçe takip etme ve raporlama işlemleride ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bağlamda Network Monitoring programları ile siz değerli müşterilerimize Network Görüntüleme ve Raporlama hizmeti sunmaktayız. Problemler oluşmadan görmek, mail ya da sms ile bilgilendirmek için Survivor Bilgi Sistemleri Ltd.Şti. sizin yerinize gözlemleme de yapmaktadır.

5651 Çözümü

Günümüzde güvenlik noktasında önemi artan konulardan biri de log yönetimidir. Log yönetimi ISO 27001, SOX, 5651 Sayılı Yasa, PCI DSS gibi düzenlemelere uyum sağlamak için gerekli olan en önemli bileşenlerden biri olmasına rağmen kurumlar tarafından gözardı edilmektedir. Birçok kurumda loglar sadece kayıt altına alınmakta, log analizi yapılmamaktadır. Bilgi güvenliği ihlalleri ve vakaları arttıkça log yönetiminin önemi ve gerekliliği daha iyi anlaşılmaktadır.

Tutulan kayıtların çeşidine bağlı olarak, kullanıcıların hangi sistemlere ne zaman eriştikleri, sistemlerin doluluk oranları, performans değerleri, veritabanlarında erişilen tablolar, yapılan değişiklikler gibi birçok bilginin toplanması ve kaydedilmesi mümkündür.

Log yönetim sistemleri, belirlenen sistemlerdeki logların toplanması, ilişkilendirilmesi, arşivlenmesi, raporlanması işlevlerini yerine getirir. Böylece, milyonlarca satırlık logun içinden kurum için anlamlı bilginin bulunması kolaylaşır. Loglardaki bilgilerden anlamlı raporlar oluşturulup performans, güvenlik gibi konularda veri olarak kullanılabilir. Loglar, adli amaçlı kullanılmak üzere delil olarak saklanabilir.

Yapısal Kablolama Çözümleri

Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, onarım kapsamında ya da yeniden projelendirme de ya da en baştan Survivor Bilgi Sistemleri Ltd.Şti. ekibi olarak projeleri oluşturur ve uzman kadro ile yapısal kablolamalar için çözüm ve hizmet üretmekteyiz.